HÍREK/AKTUALITÁSOK

2018/2019-es tanév 1. évfolyama: 1.a, 1.b

1.a névsor

1.b névsor



 

 

 

 

 

 

 


Divinszky Ferenc eredményei

Iskolánk 8.b osztályos tanulója, Divinszky Ferenc, évről – évre, kiemelkedő teljesítményt nyújt kerületi, budapesti és országos versenyeken is.

2017/2018 tanévben elért eredményei :

 

Teleki Pál földrajz verseny:

– kerületi 1. hely

– budapesti 2. hely

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny:

– kerületi 1. hely

– budapesti 2. hely

Herman Ottó biológia verseny:

– kerületi 1. hely

– budapesti 9. hely

Bendegúz nyelvész verseny:

– fővárosi 1. hely

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk a még hátralévő országos versenyekhez!


Kiemelkedő  “magyaros” kerületi eredmények

Iskolánk eredményes humán ( magyaros ) oktatásának magas színvonalát az alábbi eredmények is fényesen bizonyítják.

Kerületi Szépíró verseny :
I. helyezés : Slonszki Linett (2.b)

Kerületi Szép magyar beszéd verseny :
– I. helyezés : Farwan Ithnyaa (6.a)
   I. helyezés : 5-6 évfolyam (összesített)

– I. helyezés : Varga Amanda (8.a)
   I. helyezés : 7-8 évfolyam (összesített)

Kerületi Helyesíró verseny:
– I. helyezés : Paczkó Eszter (4.a)

Gratulálunk Tanulóinknak és az őket felkészítő “magyaros” kollegáknak!


Matematika a Citadella árnyékában

A Janikovszky Iskola nagy hangsúlyt fektet a matematikaoktatásra is, melynek eredményességét számtalan szép versenyeredmény támasztja alá. A több ezer fő részvételével megrendezett Medve Szabadtéri Matekverseny 2018 állomásain iskolánk 17 felső tagozatos csapattal (51 fővel) vett részt.

A nap folyamán csapataink összesen csaknem száz kilométert vándoroltak és több mint száz matekfeladattal néztek farkasszemet, eredményesen. (A verseny alatt átlagosan 5 km-t tettek meg tanulóink.)

A 17 csapat összesített eredménye: 5 arany, 11, ezüst, 1 bronz

 

„Aranyos” csapataink:

5.c – Rácz, Barbnabás, Szirt Máté, Dudra István  – ARANY FOKOZAT
8. a – Buzás Tamás, Tamás Lilian, Ienco Riccardo  – ARANY FOKOZAT
7. b – Györke Barbara.Kiss Míra, Somlai Dóra  – ARANY FOKOZAT
8. b – Makács Szabolcs, Novák Róbert, Nguyen Hoang Trung  – ARANY FOKOZAT
8. b – Lampert Gábor, Nguyen Quang Hieu,Bördén Hargita  – ARANY FOKOZAT

Felkészítő tanáraik: Balla Júlia és László Árpádné

 


Gratulálunk teljesítményükhöz!


Kőbányai Népdaléneklési Verseny

Iskolánk 3. osztályos ének együttese, ezüst minősítést nyert a kerületi népdalénekelési versenyen.

A kórus tagjai: Balci Lara, Fehér János, Máté Titanilla, Nagy Balázs, Nagy Zsófia, Pothárn Hanna, Róth Fanni, Tarczheh Jázmin, Wellhammer Tea, Zheng Zhi Qian.

Felkészítő tanár : Kiss Erika

Iskolánk 4. osztályos ének együttese, arany minősítést nyert a kerületi népdalénekelési versenyen.

A kórus tagjai: Bognár Emma, Dalos Dorina, Horváth Zina, Nagy Fruzsina, Paczkó Eszter, Phan Chan Giang, Quan Huong Thy, Szabó Szonja.

Felkészítő tanár : Tokody Marianna

Gratulálunk!


Tehetségnap a Janikovszkyban

„A tehetség nagy kincs.” (Gyarmathy Éva)

A 2018. évi „Ki miben tudós?” prezentációs verseny díjazottjai és különdíjasai. A programról szóló beszámoló és képgaléria ITT olvasható és tekinthető meg.

Szívből gratulálok minden versenyzőnek!

Csüllög Erika néni

Eredmények:

5. évfolyam:

I. hely: Csabai Zalán 5.a – A komodói varánusz

II. hely: Dudra István 5.c – Érdekességek a film világából: a cameoszerep

III. hely: Egewarth Máté 5.c – A modern építészet

 

Különdíjak:

A leglátványosabb produkció: Dimeth Nikolett – Szaniszló Petra 5.a – Akrobatikus Rock and Roll

A legszemélyesebb előadás: Lancsák Máté 5.a – A taekwon-do története

A legtudományosabb előadás: Okolicsányi Sára 5.b – A bolygók

A legszebb előadásmód: Farwan Ámyna 5.b – Bem apó – Murád pasa

Különleges témaválasztás: Bucsi Balázs 5.a – A nulla eredete

A legszemléletesebb előadás: Novák Kristóf 5.a – A Rubik-kocka

A legszínesebb előadó: Rácz Barna 5.c – Számtörténet

6. évfolyam:

I. hely: Orosz Dániel 6.a – A citromban rejlő titkos erő

II.hely: Fazekas Anna – Péter Luca 6.a – A telefon története

III. hely: Farwan Ithnyaa 6.a – Az arab számok története

 

Különdíjak:

Az előadásmódért: Németh Lili 6.a – Minotaurosz

A találmányok szemléletes bemutatásáért: Orosz Bence – Diószegi Benedek 6.a – A II. világháború találmányai

 

7-8. évfolyam:

I. hely: Tamás Lilian 8.a – Dragonology (angol nyelvű)

II. hely: Divinszki Ferenc 8.b – Continental Drift (angol nyelvű)

III. hely: Kakel Ahmed Belal 7.b – Afganisztán

 

 

Különdíjak:

Kiváló angol nyelvű előadásért: Czobor Kamilla 8.a – 4 dities of South Korea

A történelmi kor átfogó bemutatásáért: Radics Ramóna 7.b – A reformkori divat

Az amerikai polgárháború „szakértője”: Kocsmár Attila 8.b – Amerikai polgárháború

Témaválasztásért és előadásért: Czumbel Márton 7.b – Ausztrália

A magyar nyelv ápolásáért: Novák Róbert 8.b – A magyar nyelv eredete és sajátosságai

 

Gratulálunk!


Óvodás angol tanfolyam

(a kép kattintásra nagyítódik)


Könyvkirály Olvasó verseny

Részletes információért kattints IDE